BLOG HLAVNĚ O STREET DANCE

rozhovor

12. dubna 2007 v 20:13 |  Sofia Boutella
"Když jsem byla malá, milovala jsem sledování videoklipů, zejména "Thriller". Když jsem ho poprvé viděla, věděla jsem, že chci tancovat."
Chceš vědět jak se Sofia dostala tam kde dnes je? Jak si udržuje postavu? Kdo je její idol? Ale i to např jaký je její oblíbený film?

Jaký je tvůj příběh? Jak si se dostal tam, kde jsi?
Dostala jsem se k tomu časem, vytrvalosti, motivací a prací, ve kterém stále pokračuji, a nejdůležitější ze všeho byla víra v sebe samotnou. Dělám to také pro umění a okouzlení, které cítím, když tančím a dělám představení. Neustále se ze všeho učím a uvědomuji si reálné záležitosti. Mimoto nikdy nezapomenu na své první myšlenky v tanci a stálou potřebu se vyjadřovat. Myslím, že je třeba dělit se s lidmi a co nejvíce je inspirovat, já se to tak snažím dělat.

Proč jsi začala tančit?
Když mi bylo 5let, začala jsem tančit balet v Alžírsku. Když mi pak bylo 10let, začala jsem cvičit rytmickou gymnastiku v Paříži. Nicméně opravdu tančit jsem začala, když mi bylo 16; dělala jsem konečně to, čemu rozumím a řídila se tím, co umění říkalo mně, to mě stále ispirovalo. Tančit jsem začala proto, že jsem měla potřebu se nějak vyjádřit. Potřebovala jsem najít své srdce. Myslím že nejsme jen tanečníci, nejsme jen malíří nebo zpěváci, to není jen o tom. Je to o vyjádření sebe samé, tak či tak, tanec byl mou cestou.

Jaký je tvůj styl?
Můj styl, nebo specializace, je hip-hop, improvizovaný volný styl, break-dance, popping (trhavý pohyb) a locking (rychlé pohyby celým tělem a náhlé strnutí). Toto jsou moje hlavní disciplíny. Ještě jsme se ale nenaučila vše z těchto disciplín, aly my, jako lidi, nejsme stvoření, abychom uměly vše. Míchám tedy hodně orientálního kroužení s tancem a improvizuji se vším, co jsem se kdy neučla a to je to, čemu říkáme volný styl.

Jaký je tvůj módní styl?
Nemám zvláštní styl oblečení. Záleží na mé náladě, s jakou se vzbudím. Obleču si to, co mě napadne. Ale rozhodně můžu říci, že mám spíše pouliční styl, než dívčí. Vždy jsem chtěla být chlapec, když jsem byla dítě, vždy jsem hrála chlapecké hry. Žádné panenky, vždy jsem byla venku, domů jsem chodila s roztženými kalhotami či dírami na nich. Nyní se dobře cítím jako dívka, ale nosila jsem snad všechny chlapecké šaty.

Jaký je tvůj nejúžasnější taneční zážitek?
Když o tom tak přemýšlím, tak mě napadají dva nejúžasnější zážitky. Díky nim jsem se dozvěděla hodně o sobě, o ostatních a o tom, co chci a co mě inspiruje. Jeden z nich je ten nejaktuálnějsí, turné s Madonniným Canfessions. Bylo to nezapomenutelné, kvůli lidem, jevišti, práci a myslím, že jsme se tehdy hodně věcí naučila. Byla to práce na sedm měsícú bez přestání! Dalsí zážitky byly, když jsem vystupovala se svou skupinou Vegabond. Dělali jsem parádní věci, jako naše představení Chienne de Vie, bez peněz, bez sponzorů, bez místa k vystupování. Účinkovali jsem v celé Evropě až po Jižní Afriku, hnáni jednou věcí - vášní!
Jak si udržuješ postavu?
Většinou tančením. Dělám také jógu, chodím a běhám, když mám čas. Ale tanec je hlavní způsob, jak si udržet posatvu.

Jaký je tvůj idol?
Na dlouhou dobu byl můj idol Michael Jackson. Je jeden z těch co mě inspiroval. Sledování jeho pohybů bylo okouzlující a pocťuji to ještě dnes. Je ještě nejlepší a to také potrvá několik dalších let. Nikdo nemá takovou úroveň jako on. Pro mě jsou nejlepší umělci Michael Jackson, Madonna, Prince, James Brown, Frank Sinatra a Gene Kelly. Také kdaždý člen mé rodiny je idol, pže mají všichni charakter (jsem tak trochu všichni ujetí). Obzvláště můj děda, ten byl první, kdo mě inspiroval.
Jaká je pro tebe ideální sobota?
Ideální sobotní noc je pro mě sledování filmu, večeří s lidmi, které miluji.
Je nějaká kniha, kterou by sis 2krát přečetla?
Nikdy jsem knihu nečetla 2krát, nyní ale čtu knihu, která mě velmi inspiruje. Jsem si jistá, že si jí znovu přečtu. Ta kniha je The Way of The Peaceful Warrior od Dena Millmana.
Jaký je tvůj nejoblíbenější film?
Můj nejoblíbenější film je Rekviem za sen a Křídla touhy.
Jaký je tvůj životní cíl?
Moje cíle v životě jsou pokračovat v nejlepším provádění svého umění a jednou provždy dosáhnout vrcholu v tanci a to také oprvdu chci, pže já mám v sobě toho tolik, co chci říct. A také být volná, neomezená, pokračovat v učení, být inspirována a ze všeho nejvíce ispirovat ostatní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hezký.. Hezký.. | 6. června 2007 v 19:45 | Reagovat

Hezký ale máš to zkopčený..:-!

2 autorka stránky autorka stránky | 11. června 2007 v 9:18 | Reagovat

hmm že bych dělala rozhovor se Sofi já??????? :-D

3 Ewe Ewe | Web | 13. července 2007 v 8:26 | Reagovat

To asi ne:D

4 denisa denisa | 28. dubna 2008 v 12:20 | Reagovat

můj vzor je taky Michael Jackson miluju ho!!! Chtěla bych sním mít děti :D:D:D:D:

5 MICHAOLSS MICHAOLSS | 16. června 2009 v 18:17 | Reagovat

b? to čumím dokonce děti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama